shadow
wtorek, 17 październik 2017 07:30

Konferencja Naukowa: Niepełnosprawność intelektualna – poznawanie i wspieranie, Warszawa, 12.01.2018

Dodatkowe informacje

 • Tytuł: Konferencja Naukowa: Niepełnosprawność intelektualna – poznawanie i wspieranie
 • Organizator: Akademia Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej, Warszawa, Zakład Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży
 • Miejscowość: Warszawa
 • Data konferencji: 12.01.2018
 • Ogólny opis:

   

   

  Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję zatytułowaną „Niepełnosprawność intelektualna - poznawanie i wspieranie”, która odbędzie się 12 stycznia 2018 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ma ona charakter naukowy, interdyscyplinarny. Celem jej jest ukazanie z wielu perspektyw naukowych oraz empirycznych funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów i rodzin. Ważne jest też poznanie propozycji wieloaspektowego wspierania tych osób oraz ich rodzin. W tych kwestiach istotne i inspirujące są zarówno doświadczenia specjalistów jak i opiekunów, rodziców i wszystkich tych, którzy na co dzień towarzyszą osobom z niepełnosprawnością intelektualną.

  Konferencja utrzymana jest w duchu personalistycznym. Zgodnie z nim należy respektować godność tych osób, odnosić się do nich z szacunkiem, wsłuchać się w ich potrzeby i sposób rozumienia świata. Pełna charakterystyka osób z niepełnosprawnością intelektualną powinna obejmować nie tylko deficyty poznawcze i ograniczenia w sferze zachowania adaptacyjnego, ale również mocne strony ich funkcjonowania, czyli najlepiej rozwinięte zdolności, umiejętności, sprawności, zainteresowania.

  Konferencja rozpocznie się przypomnieniem dorobku naukowego i zawodowego śp. Profesora Janusza Kostrzewskiego – jednego z twórców psychologii klinicznej osób z niepełnosprawnością intelektualną, wychowawcy wielu pokoleń specjalistów w tej dziedzinie. Wspominać będą współpracownicy oraz osoby, które przyjaźniły się z Profesorem.

  Zapraszamy specjalistów różnych dyscyplin związanych z niepełnosprawnością intelektualną, praktyków zajmujących się osobami z tym stanem funkcjonowania a także rodziców i opiekunów.

   

  Szczegóły: http://www.aps.edu.pl/konferencje/niepe%C5%82nosprawno%C5%9B%C4%87-intelektualna-poznawanie-i-wspieranie/