shadow
czwartek, 09 październik 2014 10:47

Propozycje gier dydaktycznych firmy Alexander

Napisał 

Dodatkowe informacje

 • Tytuł: Różne gry dydaktyczne firmy Alexander
 • Ogólna charakterystyka/ Opis narzędzia:

  Ciuciu babka – firma Alexander               

  http://www.alexander.com.pl/content/Ciuciu-babka,81,309.htm

  „Ciuciubabka” - to 5 atrakcyjnych i emocjonujących gier. Zasady każdej z nich są bardzo proste. Gracze po założeniu maski zasłaniającej oczy muszą wyczuć i odgadnąć kształt wybranego elementu. W innym wariancie gry należy poomacku dopasować wybrany element do odpowiadającego mu otworu na planszy. Wielu uczestników gry odkryje, że wbrew pozorom nie jest łatwo rozpoznać kształt przedmiotu tylko przez dotyk.

   

  Zagadkowe wierszyki – mix  firma Alexander   

  http://www.alexander.com.pl/content/Zagadkowe-wierszyki---mix,81,768.htm

  "Zagadkowe wierszyki - mix" to gra w której dzieci odpowiadają na zagadki, umieszczone na 55 kartach i sprawdzają swoją zręczność podczas układania " wieży" z plastikowych tabliczek. Zwycięzcą zostanie gracz, który zdobędzie najwięcej żetonów za prawidłowe odpowiedzi i budowanie wieży.

   

  Układanka magnetyczna  firma Alexander

  http://www.alexander.com.pl/content/Ukladanka-magnetyczna,58,426.htm

  „Układanka magnetyczna” z metalową tablicą, kolorowymi elementami,mazakiem i gąbką, to zabawka dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kolorowe i przestrzenne elementy układanki posiadają z tyłu magnes, co pozwala je łatwo układać na metalowej tablicy bez względu na kąt jej ułożenia. Elementy zróżnicowane są kształtem, wielkością i kolorem. Ich różnorodność umożliwia układanie wymyślonych przez siebie wzorów pobudzając wyobraźnię i zmuszając do myślenia. Tablicę można wielokrotnie wykorzystać do rysowania lub pisania. Każdy rysunek daje się łatwo zetrzeć gąbką, sprawiając, że szybko mogą powstać następne. Rysunki i napisy można łączyć z obrazkami ułożonymi z elementów, co bardzo urozmaica i wzbogaca zabawę.

   

  Trudne słowa firma Alexander

  http://www.alexander.com.pl/content/Trudne-slowa,80,385.htm

  „Trudne Słowa cz.1” to gra logopedyczna. Oprócz tego, że zapewnia ona dużo emocjonującej zabawy, jest jednocześnie znakomitą pomocą do nauki poprawnej wymowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Uczestnicząc w grze dziecko uczy się i ćwiczy w zakresie poprawnego wyróżniania głosek opozycyjnych. Poszerza swoje słownictwo, ćwiczy spostrzegawczość, pamięć wzrokową i słuchową, co jest niezwykle istotne w procesie nauki mówienia, czytania i pisania.

   

  Sylaby do zabawy  - firma Alexander

  http://www.alexander.com.pl/content/Sylaby-do-zabawy,80,380.htm

  „Sylaby do zabawy” to gra kształcąca słuch fonemowy (umiejętność analizy i syntezy sylabowej i głoskowej wyrazów) oraz koordynację wzrokowo – słuchowo– ruchową, koncentrację słuchową – umiejętności bardzo ważne w nauce czytania i pisania. Stanowi ona świetną pomoc w procesie terapeutycznym dla logopedów, pedagogów i terapeutów. Także rodzice, uczestnicząc w grze, będą mogli wspomóc dzieci w nauce poprawnego mówienia i pisania, jednocześnie integrując się z nimi w dobrej zabawie.

   

  Puzzle ortograficzne ę en em  - firma Alexander

  http://www.alexander.com.pl/content/Puzzle-ortograficzne-e-en-em,80,497.htm

  Gra polega na tym, by jak najszybciej uzupełnić brakujące litery w wybranym wcześniej wyrazie znajdującym się na tekturowej tabliczce. Czas odmierzany jest przez uruchomienie klepsydry, a wygrywa ten, kto prawidłowo ułoży najwięcej wyrazów. W trakcie gry i zabawy, dzieci uczą się prawidłowej pisowni wyrazów z „Ę”, „EN” i „EM”.

   

  Opowiem ci mamo  - firma Alexander

  http://www.alexander.com.pl/content/Opowiem-ci-mamo,80,388.htm

  „Opowiem Ci Mamo ” to zabawka dydaktyczna przeznaczona dla dzieci od 3 lat. Pudełko zawiera obrazki, z których należy ułożyć kilka logicznych historyjek. Każdą z nich dziecko ma opowiedzieć  jak umie najlepiej swojemu towarzyszowi zabawy. Zabawka rozwija wyobraźnię i umiejętność wypowiadania się, uczyr ozumienia następstw czasowych i logicznego myślenia. Usprawnia też spostrzegawczość i analizę wzrokową.

   

  Nawlekaj nie czekaj – firma Alexander

  http://www.alexander.com.pl/content/Nawlekaj-nie-czekaj,80,418.htm

  „Nawlekaj nie czekaj” - gra dla dzieci młodszych, starszych i dorosłych. W trakcie gry odkryj kartę. Wpatrując się w nią przez kilka sekund, staraj się zapamiętać kolejność kolorów. Po sygnale nawlekaj na linkę jak najszybciej kolorowe kule -zgodnie z układem odczytanym z karty. Gra jest znakomitym treningiem zręczności i świetnym ćwiczeniem pamięci. Gra oferowana jest w wersji dużej imałej.

   

  Magiczne Mozaiki - kreatywność i edukacja 900 – firma Alexander

  http://www.alexander.com.pl/content/Magiczne-Mozaiki---kreatywnosc-i--edukacja-900,88,747.htm

  "Magiczne Mozaiki" to kreatywna zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.Do Waszej dyspozycji oddana zostaje plansza z mnóstwem otworów, w których należy umieścić różnej wielkości kolorowe elementy, by stworzyć rozmaite wzory i obrazy. Istnieje niemal nieskończona ilość kombinacji, a po wykonaniu ilustracji wystarczy,że wyjmiecie elementy i możecie zacząć od nowa.Do zestawu dołączony jest album zawierający ponad 100 inspiracji, Zabawa ćwiczy kreatywność i wyobraźnię.Zestaw zawiera 900 kołeczków o śr. 15 mm - 588 szt, 23 mm- 212 szt, 30 mm - 100 szt.